Portfolio zawodowe

Portal Hiperkonwergencja.pl

We współpracy z Advatech utworzyliśmy portal Hiperkonwergencja.pl promujący obecnie panujący trend rozwiązań hiperkonwergentnych

Rozpoczęliśmy świadczenie usług Kolokacji i IaaS

Co prawda na małą skalę i głównie dla przedsiębiorców Inkubatora Przedsiębiorczości w Legnicy ale rozszerzyliśmy paletę usług. Wirtualizujemy na Hyper-V i serwerach Fujitsu a backupujemy na rozwiązaniach NAS – QNAP

Slajdy z mojej prezentacji „Implementacja VDI na UE we Wrocławiu

Materiały z prezentacji mojego artykułu „Implementation of Virtual Desktop Infrastructure (VDI) in an academic laboratories”,który miałem przyjemność wygłosić na miedyznarodowej konferencji „FEDERATED CONFERENCE ON COMPUTER SCIENCE AND INFORMATION SYSTEMS” w sierpniu 2014 roku

Fedcsis – 2014 VDI

Szkolenia z Axence nVision

Jako, że korzystam z ich oprogramowania na co dzień ( i zawodowo i dydaktycznie), trudno było nie  wpaść na chwilę na konferencję – zwłaszcza,  że była obok Uczelni.  Przy okazji pokazali ciekawe rozwiązania antyspamowe firmy TITAN (spamtitan.pl).  Ciekawe też dlatego, że jest parokrotnie tańszy od Sophos’a, który kosztuje nas niebotyczne pieniądze.

Czytaj dalej»

Zaprojektowałem, złożyłem i skonfigurowałem Infrastrukturę serwerowo-sieciową w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Legnicy

A chwalę się tym ponieważ zarówno projekt tej Infrastruktury jak i wyposażenie i konfiguracja tej  mini serwerowni to od początku do końca moje dzieło. Nie licząc złożenia szafy Rack, wniesienia UPSa i paru innych drobiazgów.

Czytaj dalej»

Wygrałem serwer w konkursie Fujitsu

Miło mi się pochwalić, że wygrałem konkurs Fujitsu (nagrodą jest między innymi  serwer Fujitsu TX300 ósmej generacji dla firmy, którą reprezentuję). W konkursie wygrał autor najciekawszego scenariusz na wykorzystanie potencjału tego serwera. Oceniano zaś kreatywność i wiedzą merytoryczną z zakresu IT, konfiguracji serwerów i oprogramowania serwerowego. Poniżej też relacja VIDEO

Czytaj dalej»

Zrealizowaliśmy projekt CSR

W ramach projektu CSR-Drogą do innowacji zbudowaliśmy z firmą 4tune.pl aplikację dla przedsiębiorców, która dostępna jest  pod adresem: www.arinova.innowacjecsr.eu

Technologia:  .NET + Silverlight + MS SQL

Czytaj dalej»

Projekt Diversity Index dla konfederacji Lewiatan

W ramach projektu DiversityIndex zbudowaliśmy z firmą 4tune.pl aplikację Barometru Różnorodności, która dostępna jest  pod adresem: diversityindex.konfederacjalewiatan.pl

Technologia:  .NET + Silverlight + MS SQL

Czytaj dalej»

Budowa laboratorium w ramach projektu InKom – Inteligentny kokpit dla menedżerów (Projekt NCBiR)

Moja rola – Całościowa realizacja czyli od koncepcji laboratorium poprzez koordynację zamówień publicznych, remontu aż do konfiguracji sprzętu i oficjalnego otwarcia.

Wartość projektu – około 200 tyś PLN wraz z dwoma niewidocznymi tutaj serwerami.

Czytaj dalej»

Budowa Centrum Informatycznego na UE

Miałem przyjemność być członkiem grupy realizującej ten projekt a zarazem pomysłodawcą koncepcji infrastruktury. Jako, że udało mi się namówić Uczelnię na rozwiązanie „Zero client” – więc mamy jedno z najnowocześniejszych laboratoriów studenckich w Polsce i na pewno pierwsze na Dolnym Śląsku.

Koszt projektu około milion trzysta zł. brutto.

Czytaj dalej»

rfid.citi-lab.pl – Nowy portal wiedzy

W ramach mojej pracy doktorskiej powstał nowy portal wiedzy o technologiach automatycznej identyfikacji: rfid.citi-lab.pl. Moją ambicją jest aby był to największy portal o tej tematyce w języku polskim – ponieważ do tej pory takiego serwisu nie było – jest duża szansa powodzenia. Portal jest oczywiście fragmentem dorobku Centrum Inteligentnych Technologii Informacyjnych.

Workshop RFID

Serdecznie zapraszamy na workshop RFID, który obędzie się na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w najbliższy piątek w godzinach 10.00 do 15.00.Celem workshopu będzie przedstawianie przeglądu polskich badań i zastosowań w zakresieRFID w zarządzaniu, na tle doświadczeń europejskich, oraz prezentację funkcjonujących systemów RFID.
Czytaj dalej»

Nowe laboratorium CITI

w lutym 2008 roku, w ramach realizowanego przez instytut Informatyki Ekonomicznej projektu dyfuzja wiedzy menadżerskiej zbudowaliśmy nowe laboratorium dla studentów w sali 201 – budynek Z Akademii.

 

Na razie jest to najnowocześniejsza sala dla studentów na uczelni., koszt jej wyposażenia komputerowego zamknie się kwotą ok. 60 tys. zł. Obecnie czekamy jeszcze na resztę wyposażenia (projektor, kamera, audio) oraz generalny remont pomieszczenia, który zaplanowany jest na lipiec 2008.

Czytaj dalej»

Projekt Dyfuzja Wiedzy

W ramach Projektu „Dyfuzja Wiedzy menadżerskiej” realizowany jest szereg wykładów, szkoleń oraz seminariów mających na celu propagowanie i zastosowanie wiedzy menedżerskiej i ekonomicznej wśród społeczności Gminy Wrocław.

Czytaj dalej»

eLearning – Dobra Firma

 Multimedialny Kurs e-Learningowy dla beneficjentów programu „Dobra Firma”, realizowanego przez ARR ARLEG S.A. w Legnicy.
    Kurs, zbudowany jest w oparciu  o aplikację WBTExpress, Zielonogórskiej firmy „4 System”, którą uczciwie mogę polecić za jakość supportu technicznego oraz szybkość reakcji na dostrzeżone błędy.  Kurs na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej zawiera około 200 stron, elementy wideo, slajdy są także mówione przez lektorów. Do uruchomienia wystarcza przeglądarka z obsługą Flash. Prezentacja dostępna tylko dla uczestników projektu „Dobra Firma”.

Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

Młode, prężne oraz realizujące coraz ambitniejsze projekty stowarzyszenie w Legnicy. Mój pierwszy projekt witryny internetowej opartej o CMS. Jest to całkiem znane i popularne Mambo, i przerobiony szablon WaterStone. Strona dostępna pod adresem www.lsio.org.pl.

Agencja Rozwoju Regionalengo ARLEG S.A.

Moje obecne miejsce pracy, gdzie dzieje się mnóstwo ciekawych i nowych rzeczy. Niektóre z realizowanych projektów są opisane także na tej stronie.

Czytaj dalej»

Centrum Inteligentnych Technologii Informacyjnych

Laboratorium zlokalizowane w budynku „Z” Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, umożliwia prowadzenie badań nad problemami rozwiązywanymi przez nas ramach prac doktorskich. Dodatkowo w laboratorium odbywają się seminaria informacyjne i szkolenia. Sporadycznie też ćwiczenia z naszymi studentami.

Czytaj dalej»

Katedra Teorii Informatyki – Akademia Ekonomiczna

Wspaniała Katedra Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, na której mam przyjemność kontynuować obecnie naukę jako doktorant.
Czytaj dalej»

Program DOSSIE

Napisany kiedyś na moje potrzeby, potem jako zaliczenie przedmiotu, C++, doczekał się ostatecznie wersji 4.3 i został opublikowany w magazynie CHIP. Dostępny jest także na www.chip.pl w dziale download. Obecnie projekt nie jest nadal rozwijany.
Strona domowa programu, znajduje się pod adresem www.pawelchrobak.pl/dossie.
Czytaj dalej»

Wybory Samorządowe 2006

Realizacja strony internetowej dla Przewodniczącego Rady Legnicy. Oparta o CMS – Mambo, Szablonem tworzony od podstaw, spójny z krajową stroną PO.

Czytaj dalej»