Blog (raczej zawodowo)

Portal Hiperkonwergencja.pl

We współpracy z Advatech utworzyliśmy portal Hiperkonwergencja.pl promujący obecnie panujący trend rozwiązań hiperkonwergentnych

Krótki test wydajności dysków Intel P3608 DataCenter

Przy okazji jednego z wdrożeń Microsoft Storage Spaces Direct, miałem możliwość przetestowania tych wydajności tych dysków w wersji 1,6TB.

Czytaj dalej»

Zalety krótkiego okablowania

Gigacon 2016 Rozwiązania IT w Uczelniach

Strona konferencji: http://gigacon.org/event/uczelnie_warszawa_2016/ 

VI Dolnośląski konwent informatyków – prezentacja VDI demo

10-11 marca mam przyjemność wystąpić z tematem ” Wirtualizacja stanowisk komputerowych – metodą na reorganizację i optymalizację kosztów w działach IT”, jako inżynier Advatech.

W ramach Konwentu będziemy prezentować także własne środowisko VDI oparte na VMware Horizon, terminalach zero-client oraz terminalach opartych na platformie INTEL NUC.

Okablowanie w serwerowni

Jako,że moja nowa praca wiąże się z coraz częstszymi pobytami w różnych małych serwerowniach – mam okazję podpatrzeć różne rozwiązania organizacji okablowania. Niestety często można je nazwać „nieładem artystycznym”jednak ostatnio zobaczyłem przykład wzorcowego okablowania więc poniżej parę zdjęć przedstawiających tzw.dobre praktyki.

Czytaj dalej»

Wystąpienie na Gigacom 2015

29 października miałem przyjemność wystąpić we Wrocławiu na konferencji dla Uczelni – GigaCon i zaprezentować swoje doświadczenia w obszarze wdrażania VDI na Uczelniach. Występuje już jako inżynier systemowy w Advatech.

Slajdy z prezentacji:

bip ssdip cpi

Jakość pracy rządowego Centrum Projektów Informatycznych

Centrum Projektów Informatycznych www.cpi.gov.pl jest ogólnie znane nie tylko z afer korupcyjnych ale też lepiej lub gorzej z realizowanych projektów jak e-Puap, centralny BIP etc.

Czytaj dalej»

Sieci z Barracudą – wrażenia z testów

Dostaliśmy właśnie NG Firewall i Load Balancer od polskiego dystybutora Barracudy  (Dagma) więc pozwolę sobie na streszczenie paru własnych przemyśleń z tych testów.

Czytaj dalej»

Wydajność Hyper-V na VMware Sphere

Na jedno z laboratorium dla studentów przygotowałem platformę wirtualizacją Hyper-V (na Windows 10 TP). Każdy taki komputer miał dwie maszyny wirtualne (Firewall + Windows serwer) w ogóle nie obciążone. Konfiguracja jak na rysunku powyżej.

Czytaj dalej»

Poprowadzę seminarium – CHMURA OBLICZENIOWA W BIZNESIE.

Zapraszam na otwarte i prowadzone przez mnie seminarium „Rozwiązania Cloud Computing dedykowane dla sektora MŚP realizowane według wytycznych komisji europejskiej. Krajowe i unijne regulacje w zakresie danych osobowych.” – w Dolnośląskiej Agencji RozwojuRegionalnego – www.darr.pl

Zanim Kupisz Klimatyzację Daikin do serwerowni

To przemyśl czego oczekujesz i czy klimatyzator DAIKIN ci to da  ?

Rzadko piszę na blogu o aspektach swojej pracy zawodowej – ale czasem są takie sytuacje kiedy człowiek chce się podzielić swoimi zdziwieniami.

Czytaj dalej»

CeBIT 2014

Fotorelacja z trzydniowej wizyty na targach CeBIT 2014 – ciekawe wydarzenie, lecz już typowo biznesowe, potem w necie trzeba doczytać jakie nowości były prezentowane 😉 – ZOBACZ FOTORELACJĘ

Ciekawe strony www

z reguły nie reklamuję stron www ale ta zasługuje na pokazanie : Konfigurator serwerów Unizeto

Przyszedł czas na zmianę strony www.

Po prawie sześciu latach funkcjonowania tej strony internetowej na starym znanym silniku Joomla 1.0 przyszedł czas na duże zmiany, i  przechodzę na najlepszy chyba silnik dla tego typu stron czyli WordPress.

Czytaj dalej»

Niemowlaki na katamarany

Czyli można jednak jechać na żagle z niemowlakami, więcej zdjęć w galerii.

STS Pogoria

Sierpień 2010 Rejs żaglowcem STS Pogoria – no i popłynęliśmy z Grzesiem GRG

Żagle Grecja 2010

szczegóły w galerii

Azja 2009 – Foto-relacja z podróży

Oczywiście dostępna w galerii

Mój pierwszy wywiad

Mój pierwszy wywiad ukazał się w gazecie BEST, pod tytułem: „Księżycowe oblicza Laponii, meksykańskie napiwki i Wielki Kanion„. 
Czytaj dalej»

Nominacja do Bestorów

Bardzo mi miło, dziękuje za nominację do Bestorów 2009, na Uniwersytecie w kategorii „PASJANS” za najciekawsze i najbardziej niesamowite hobby. Biorąc sobie ta nominację za dobrą monetę – udajemy się na RAFTING z początkiem maja. Jest to ponoć jedyna odpowiednio trudna trasa  (klasa trudności: WW III+) w okolicy czyli w centralnej Europie.

rfid.citi-lab.pl – Nowy portal wiedzy

W ramach mojej pracy doktorskiej powstał nowy portal wiedzy o technologiach automatycznej identyfikacji: rfid.citi-lab.pl. Moją ambicją jest aby był to największy portal o tej tematyce w języku polskim – ponieważ do tej pory takiego serwisu nie było – jest duża szansa powodzenia. Portal jest oczywiście fragmentem dorobku Centrum Inteligentnych Technologii Informacyjnych.

Ślub – czyli wycieczka na Gibraltar

Więc ożeniłem się gdzieś na Gibraltarze a potem cali i zdrowi powróciliśmy ze ślubnej wycieczki po Europie. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji do galerii zdjęć. Zdjęcia w galerii.

Czytaj dalej»

Chorwacja 2008

Czyli wakacje z klubem  www.nafali.eu. Zdjęcia na stronie galerii, a także galerie z poprzednich lat

30-ste urodziny, …czyli czas na zmiany ;)

I tu muszę się pochwalić, że od mojej kochanej Adrianny dostałem najfajniejszy jak sięgam pamięcią prezent  …czyli kurs szkolenia na lotnie ;)) Zdjęcia wkrótce ;))
Czytaj dalej»

Historia pewnej kolacji

  To był strasznie szary dzień jak na okres, w którym wszystko powinno być przykryte lśniącym grubym puchem, a ludzie powinni jeśli nie bawić się na lodowisku to przynajmniej rzucać się śniegiem z tym radośnie niewinnym uśmiechem na twarzy. Jednak ten poniedziałek zdecydowanie do nich nie należał.
Czytaj dalej»

Rejs s/y Fraggle

W drugiej połowie sierpnia 2007 wybrałem się na rejs na regatowej łajbie s/y FRAGGLE z Kilonii do Gdyni. Wrażenia niesamowite: łódka 38 stóp, monotyp regatowy,  żaglownia pełna żagli na zmianę, i przed siebie… więcej w galerii zdjęć

Pływanie na żaglówce regatowej a turystycznej to dwie różne szkoły.  Niewiadmo nawet jak je porównywać. W połowie drogi na Borholm dodatku trafiliśmy na burzę z 8B i 3 metrową falą.  Płynęliśmy w 3 osoby, jak dla mnie przygoda extream, przez dwie godziny niepamiętałem jak się nazywam. Na szczęście nie zawiódł nasz skipper, którego polecam z czystym sumieniem – Jordan Badur – www.4sail.pl. Człowiek to opanowany i wytrzymały, i chętnie z nim kiedyś jeszcze popływam. Zdjęcia z rejsu w galerii.

Regaty GoldenLine

 

Razem ze społecznością GoldenLine zorganizowaliśmy w Sławie regaty na DeZeTach i Trenerach. Z planowanych wstępnie  trzydziestu osób, w regatach udział wzięło ponad sześćdziesiąt. Więcej w Galerii zdjęć.

Czytaj dalej»

Biba żeglarska

W piątek I czerwca jest BIBA, po rejsie do Chorwacji.(obecność obowiązkowa !!! 😉

Impreza rozpoczyna się o 20.00 w NIEBIE
  Przy okazji zespół IRA postanowił nam pomóc w uczczeniu tej imprezy i organizuje koncert na dachu Poltegoru.  Serdecznie zapraszamy więc na koncert, a potem wspólną wędrówkę do NIEBA.
Czytaj dalej»

Nowa Zelandia czyli moje bieszczady

Był taki dowcip, na wstępnym egzaminie ustnym na nauki polityczne profesor rozmawia z kandydatką i pyta: „Co Pani wiadomo na temat programu realizowanego przez ministra Giertycha?” – Dziewczyna milczy…


– „No to co Pani wie o polityce społecznej Jarosława Kaczyńskiego?” – Dziewczyna milczy – „A wie Pani kto to jest Jarosław Kaczyński? A nazwisko Lech Kaczyński z jaką funkcją w Państwie kojarzy się Pani?” – Dziewczyna nadal milczy. Profesor ju¿ zaczął się zastanawiać czy może coś z tą studentką nie tak.  -” A skąd Pani pochodzi?” – pyta. – Na to studentka: „Z Bieszczad Panie profesorze„. – Profesor, patrzy na nią,  podchodzi do okna, wygląda na ulice, chwile sie zastanawia wzrok pada na horyzont, na niebo, znów na horyzont, zaczyna do niego docierać śpiew ptaków i woń wiosny, milczy i sam do siebie mówi:    – „Cholera a może by tak to wszystko zostawić i wyjechać w Bieszczady!?

Często mi sie ten kawał przypomina gdy myślę o moich bieszczadach – Nowej Zelandii, i do powoli do myśli tej profesorskiej dojrzewam, nawet zaczynam się zastanawiać aby promotora ponękać, mo¿e dałoby sie na jakiś grant naukowy wyjechać tam i badania do pracy poprowadzić? mo¿e Wam kiedyś przyślę pocztówkę 😉

Historia do 2007 roku

Poniżej tekst wprowadzający, który powstał w 2007 kiedy robiłem swoją pierwszą stronę www.

Portfolio

 


    Pewne zbiegi okoliczności (z mniejszym lub większym trudem wypracowane;)doprowadziły mnie do miejsc gdzie życie nabiera mocy docierania tam gdzie kiedyś były nasze marzenia – czego również wszystkim lubiącym optymizm i wyzwania   – życzę.
Czytaj dalej»

Początek sezonu 2007

No i znów zaczyna się lato 😉 W piątek wyjeżdżamy na tygodniowy rejs do Chorwacji. Tym razem z wrocławskim klubem akademickim NA Fali. Spodziewam się zabawy równie miłej jak w poprzednim roku oraz doprowadzenia łódki do mety w jednym kawałku, co nie zawsze i nie wszystkim się udaje;). Płyniemy Bavarią 49, to największa jednostka jaką do tej pory pływałem 😉 jedenaście osob na pokładzie. Mam nadzieję, że następny rejs będzie na czymś większym niż 50 stóp. Szczegóły trasy poniżej. Więcej w Galerii Zdjęć.

Czytaj dalej»

Program DOSSIE

Napisany kiedyś na moje potrzeby, potem jako zaliczenie przedmiotu, C++, doczekał się ostatecznie wersji 4.3 i został opublikowany w magazynie CHIP. Dostępny jest także na www.chip.pl w dziale download. Obecnie projekt nie jest nadal rozwijany.
Strona domowa programu, znajduje się pod adresem www.pawelchrobak.pl/dossie.
Czytaj dalej»